Titulní obrázek

Subaru radikálně omezuje svou nabídku ve Velké Británii

4.leden 2013

Automobilka Subaru se rozhodla výrazně omezit nabídku na anglickém trhu. Tamějším zákazníkům tak nebude nabídnuta ani nová Impreza. Dokonce v showroomech nebude ostré WRX STI.

Subaru před časem představilo novou Imprezu, ale dovozce se rozhodl, že do Británie vůbec nezamíří. Podle Subaru o ni byl mezi zákazníky jen velmi malý zájem, takže ji do nabídky raději vůbec nezařadí. 

To zároveň pohřbí i ostrý model WRX STI, který se sice od roku 2007 k Impreze vůbec nehlásí, ale půjde ke dnu s ní. Subaru doprodá skladové vozy a další už nepřijdou, přičemž podle současného tempa by měly skladovky vydržet jen do léta.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Zákazníci tak budou muset vybírat z XV, nového Forestera nebo BRZ. Trochu malý výběr, pro někoho, kdo hledá čtyřkolku s výkonem 300 koní. A to ještě není rozhodnuto, co se stane příští rok s Legacy. Ani my v Evropě nemáme úplně vyhráno, protože stávající WRX STI plní jen emisní normu EU5, která skončí k 1. září 2014.