Titulní obrázek

Subaru BRZ a Scion FR-S musí do servisu

4.červenec 2012

Ne kvůli špatným mechanickým dílům, ale kvůli chybnému návodu k obsluze. Majitelé dostanou novou knížečku, kde nejsou nejasnosti. Servisy Subaru tak navštíví přesně 1600 aut, Scionů s chybnými návody k obsluze se prodalo 1156. Je to snad vůbec poprvé, kdy se vyhlašuje svolávací akce nikoli kvůli špatné konstrukci auta, ale kvůli tiskovým chybám v manuálu majitele.

Americké zastoupení automobilky Toyota vyhlásilo svolávací akci na nové kupé s pohonem zadních kol, které se ve Spojených státech prodává pod jménem Scion FR-S, nikoli Toyota GT86. Stejná svolávačka se týká i příbuzného Subaru BRZ.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Toyota totiž objevila špatně vysvětlené fungování airbagu spolujezdce. Netýká se to funkce airbagu jako takového, ale pouze vysvětlení jeho funkce, takže současní majitelé se nemusí obávat a dál mohou v klidu jezdit.