Titulní obrázek

Nové Subaru WRX

6.duben 2013

Automobilka Subaru nyní pracuje na příštím modelu WRX. Prozatím nejsou známy bližší údaje o konceptu. Uvidíme, jak si výrobce s produkční verzí poradí.

Subaru se s poslední generací WRX STI zbavilo názvu Impreza, prý aby se daly lépe odlišit schopnosti jednotlivých modelů.

Jde vůbec o první samostatné WRX, které se jménem Impreza nemá vůbec nic společného. Jde zatím jen o koncept, ale představit si sériový model nebude moc složité. Odmyslete si malá zrcátka, karbonovou střechu a miniaturní kliky, místo diodových světlometů si představte klasické bixenony a máte téměř hotovo.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Obří “kapsa” v přední kapotě zásobuje čerstvým vzduchem mezichladič turbodmychadla. O té panovaly různé dohady, na modelu XV už ji vůbec nenajdete, protože měla neblahý vliv na hodnocení ochrany chodců v nárazových testech. U konceptu ale je, tak snad zůstane i v produkční verzi.

O té se toho zatím moc neví, stejně jako se toho moc neví o konceptu, na který se právě díváte. Subaru drží jazyk za zuby, takže vás nezahrneme informacemi o pohonné jednotce ani případných výkonech. Zatím víme jen to, že černě lakované disky mají dvacet palců, jsou od BBS a obouvají pneumatiky od Dunlopu.