Titulní obrázek

Barum Czech Rally Zlín - tým Subaru

19.září 2012

Na konci srpna se již pravidelně pořádá Barum Czech Rally Zlín. Tuto soutěž diváci milují. Přináší jim totiž neopakovatelné motoristické zážitky. Díky vysoké organizační úrovni patří mezi nejlepší evropské soutěže. V letošním roce se posádka Subaru Czech Rally Teamu určitě neztratila. Konkurence byla navíc velmi silná. Počasí podmínky k závodu trošku přihoršilo.

Vojtěch Štajf s Marcelou Ehlovou dokázali i se starším vozem dojet na sedmé příčce ve třídě 3, Miroslav Jakeš s Igorem Norkem sice v první etapě museli odstoupit pro banální závadu, po restartu ale v nabité třídě 3 vyhráli rychlostní zkoušku Maják.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Ze startovní čáry vyjíždělo 28 účastníků. Mezi nimi i tři vozy Subaru Impreza WRX STI. Největší týmová želízka v ohni startovala do první etapy v těsném sledu za sebou, proto mechanici tedy skutečně neměli jednoduchý úkol.

Závodníci se však připravili na suchou trať. Museli tedy použít pneumatiky Pirelli. Celá soutěž pro tým Subaru znamenala velký zážitek bez jakéhokoliv defektu.